Usługi laserami, cięcie, grawerowanie, sprzedaż materiałów

Grawerowanie, cięcie, znakowanie laserem

Usługi grawerowania, cięcia znakowania laserem CO2 i Fiber

Poszukujesz sprawdzonego partnera, który zapewni Ci grawerowanie, znakowanie lub cięcie laserem na najwyższym poziomie? Zapraszamy do nas! Gwarantujemy bardzo wysoką jakość za rozsądną cenę. Nasze usługi wykonujemy na markowych maszynach laserowych. Oferujemy bardzo wysoką jakość, precyzję, szybkość i powtarzalność realizowanych zleceń. Dzięki urządzeniom o dużym polu roboczym i wysokiej mocy możemy zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenie. Mając bardzo dobrze zaopatrzony magazyn jesteśmy w stanie zrealizować duże zlecenia nie martwiąc się o braki materiałów.
Zajmujemy się także sprzedażą półproduktów i surowców do produkcji laserowej. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.sklep.askonet.pl

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Grawerowanie, cięcie oraz znakowanie laserem przy odrobinie wyobraźni pozwala na tworzenie bardzo wielu różnych produktów. Począwszy od wycinania wzorów w papierze lub kartonie, poprzez cięcie, grawerowanie i gięcie pleksi (PMMA), a kończąc na skomplikowanych gadżetach wycinanych z wielu materiałów odpowiednio potem składanych i znakowanych. Możemy także tworzyć pieczątki, grawerować na szkle lub w kamieniu albo na przykład wycinać panele do urządzeń w laminatach grawerskich. Możemy także znakować elementy metalowe, nanosić logo na części maszyn lub urządzenia lub tworzyć nadruki na elementach plastikowych. Zakres możliwości jest na prawdę szeroki, dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełnymi możliwościami lasera.
Nasi graficy chętnie przygotują projekt spełniający Państwa wymagania – jeśli jednak posiadają Państwo swój własny projekt zrealizujemy go zachowując najwyższą jakość! Zapraszamy
Grono zadowolonych klientów, dla których wykonaliśmy laserem pamiątki, prezenty, gadżety, tabliczki, pieczątki lub wiele innych przedmiotów nieustająco rośnie.  Dołącz do tego grona i ciesz się oryginalnymi prezentami, pamiątkami lub gadżetami! A jeśli już jesteś naszym klientem i jesteś zadowolony ze współpracy z nami to kliknij obok i napisz nam pozytywną opinię w mapach Google lub na Facebooku-u. A jeśli z jakichkolwiek powodów nie jesteś zadowolony to koniecznie  skontaktuj się z nami  i pomóż nam udoskonalić swoją ofertę.

Przykładowe realizacje

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem

Drewno i materiały drewnopochodne

Cięcie i grawerowanie drewna i płyt drewnopochodnych (sklejka, MFD, balsa, HDF, itp.)

Drewno świetnie nadaje się zarówno do cięcia jak do grawerowania laserem, niestety nie każde. Rodzaje drewna oraz jego pochodnych, które poddają się obróbce laserem to przede wszystkim drewna o niskiej zawartości żywic: bukowe, cedrowe, balsa, szlachetne, fornir, olchowe, sklejka oraz MDF i korek. Im większa zawartość żywicy w drewnie tym gorzej się tnie laserem ze względu na przypalenia, a czasem nawet zwęglenia krawędzi.

Drewno to materiał naturalny występujący w bardzo wielu postaciach. Różni się gęstością, rodzajem włókien i zawartością żywicy, czyli w praktyce twardością dlatego w zależności od rodzaju drewna stosuje się różne moce lasera oraz prędkości przejścia. Utrudnia to nieco wycenę prac, gdyż dla każdego projektu oraz rodzaju drewna musimy przygotować indywidualna wycenę. Nie jest to jednak dla nas żaden problem. Wystarczy podesłać projekt i określić rodzaj drewna. W przypadku drewna, którego jeszcze nie obrabialiśmy będzie także potrzebna próbka do ustawienia lasera.

Laserowe cięcie i grawerowanie drewna pozwala na uzyskanie precyzyjnych i gładkich kształtów i krawędzi. Dzięki zastosowanemu w naszych laserach nadmuchowi sprężonego powietrza oraz wysokiej mocy (szybsze cięcie) krawędzie są znacznie mniej przypalone niż w laserach niskiej mocy. Za pomocą lasera CO2 można wykonać w drewnie wszelkiego rodzaju tabliczki, zaproszenia, skomplikowane projekty graficzne, ramy, obudowy, opakowania czy nawet figurki 3D. Warto także wspomnieć, że podczas grawerowania drewna w miejscach grawerowanych uwypukla się często struktura drewna dając ciekawe efekty.

Jednym z najpopularniejszych materiałów drewnopochodnych używanych do grawerowania i cięcia laserem jest sklejka. Najlepiej brzozowa sucho-trwała. Sklejki wodoodporne są klejone specjalnym klejem żywicznym lub syntetycznym, który pod wpływem lasera mocno się zwęgla, często uniemożliwiając całkowicie cięcie. Sklejki iglaste są z kolei nieco mniej trwałe i kruche. Sklejka jest wdzięcznym materiałem do cięcia i grawerowania laserem, dlatego najczęściej to na niej pracujemy. Wykonujemy z niej różne pudełka, dekoracje, napisy, czy nawet bardziej skomplikowane kształty jak skarbonki, skrzynie, czy choćby prezentowana obok na zdjęciu zamykana beczka. Służąca jako ciekawy pojemnik na drobiazgi lub w pierwotnym zamierzeniu oryginalne opakowanie piersiówki.

Grawerowanie laserem sklejki daje bardzo ładne efekty i choć zależą one od rodzaju sklejki (zawartość żywicy, rodzaj drewna) to zazwyczaj napis lub grafika wychodzą dosyć ciemne i kontrastowe. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać grawerując sklejkę bejcowaną lub lakierowaną. Jeśli bejca lub lakier są ciemniejsze od sklejki to grawerowany napis czy grafiką wyjdą jaśniejsze, w kolorze sklejki dając ładny kontrast.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka naszych realizacji!

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem

Plexi i materiały podobne

Cięcie i grawerowanie PLEKSI (PMMA, plexi, akryl, Plexiglas, Perspex, szkło akrylowe)

Plexi nadaje się bardzo dobrze zarówno do cięcia jak do grawerowania laserem. To jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów do obróbki laserowej. Występuje w wielu różnych odmianach i kolorach. Posiada wiele nazw handlowych ale jego głównym składnikiem jest zawsze polimetakrylan metylu (PMMA). Używa się jej głównie do produkcji szyldów, reklam neonowych i świetlnych, stojaków na wizytówki czy foldery, prezenterów, statuetek jak i do całej gamy najróżniejszych gadżetów. PMMA daje się także bardzo łatwo giąć, co dodatkowo rozszerza możliwości tworzenia.
Cięcie pleksi laserem
Cięcie pleksi laserem daje ostre i czyste krawędzie, które nie wymagają dalszej pracochłonnej obróbki takiej jak polerowanie czy szlifowanie. Jako, że materiał ten jest dosyć miękki, wszystkie nierówności wyrównuje laser poprzez nadtapianie, a proces ten jest bardzo krótkotrwały. Maksymalna możliwa grubość cięcia zależy od mocy lasera oraz od zastosowanej soczewki. Nasz laser CO2 o mocy 100 W i soczewce 4? umożliwia cięcie akrylu nawet o grubości 25 mm. Warto wiedzieć, że im większa grubość ciętego materiału tym dłuższy czas pracy lasera. Pleksi podczas cięcia laserem nie pali się tylko od razu odparowuje, więc nie występuje problem brudzących ciemniejszych krawędzi.
Grawerowanie w PMMA daje różne efekty w zależności od rodzaju pleksi. Zazwyczaj kolor graweru jest biały lub popielaty, co jest dobrze widoczne na kolorowej pleksi ale nie zawsze na bezbarwnej, a na białej prawie znika. Przy odpowiednich ustawieniach lasera można uzyskać dosyć spory kontrast i wyraźny grawer na pleksi bezbarwnej ale nigdy nie będzie to tak wyraźne jak nadruk. Oferujemy także nadruk UV na plexi a następnie możemy wyciąć dowolny kształt. Jeśli potrzebny jest duży kontrast to lepiej zastosować laminaty grawerskie, które też bazują na PMMA ale są inaczej zbudowane. Na takich laminatach możliwe jest nawet grawerowanie zdjęć w całkiem przyzwoitej jakości, choć oczywiście nie w kolorze i po specjalnej obróbce (laser nie potrafi grawerować odcieni szarości, więc trzeba je symulować). Jednak nie wszystkie zdjęcia nadają się do grawerowania laserem.
Łącząc grawerowanie i cięcie pleksi laserem z możliwością gięcia wykonanych przedmiotów możemy uzyskać na prawdę zaskakujące rezultaty. Przy odrobinie wyobraźni można w ten sposób tworzyć pudełka, stojaki, uchwyty, haczyki, gadżety reklamowe, podświetlane ramki, lampy, obudowy i wiele innych ciekawych przedmiotów. Tutaj na prawdę ograniczeniem jest przede wszystkim wyobraźnia.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka naszych realizacji!

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem

Laminaty grawerskie

Laminaty grawerskie (tabliczki, etykiety, panele, czołówki, szyldy, breloki, itp.)

Laminaty grawerskie to specjalne tworzywa sztuczne na bazie PMMA (pleksi) przeznaczone do obróbki laserem. Składają się zazwyczaj z dwóch warstw o kontrastowych kolorach, z których jedna (podkład) jest gruba, a druga (wierzch) cienka. Grawerowanie laserem usuwa cienką warstwę odsłaniając podkład w innym kolorze. Dzięki temu można uzyskać bardzo wyraźne napisy lub grafikę. Główne, choć nie jedyne zastosowanie laminatów grawerskich to różnego rodzaju tabliczki, panele, opisy.

Korzystamy głównie z markowych laminatów grawerskich TroLase produkowanych przez firmę Trotec, austriackiego lidera w produkcji ploterów laserowych. Laminaty te, dzięki wieloletnim doświadczeniom oraz materiałom najwyższej jakości zapewniają znacznie wyższą precyzję obróbki laserem. Ponadto wymagają mniejszej ilości przejść lasera podczas grawerowania, generują również mniej pyłu oraz ograniczony został efekt klejących krawędzi po cięciu. Nie wymagają zatem tak intensywnego czyszczenia, jak w przypadku wielu niemarkowych laminatów. Są także bardziej odporne mechanicznie na rysy i zadrapania.
To najczęściej używane gładkie laminaty grawerskie nadające się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych występujące wielu wersjach kolorystycznych i dwóch wykończeniach: matowym i błyszczącym. Nadają się idealnie na wszelkiego rodzaju tabliczki, znaki informacyjne, numery drzwi lub domów, breloczki, podpisy na trofeach, itp. Występują w 3 grubościach: 0,8; 1,6 oraz 3,2 mm. Często wykonujemy z nich także różne zawieszki, stojaki na biurka z danymi pracowników czy nawet identyfikatory. Świetnie sprawdzają się także jako oznaczenia maszyn, tablic rozdzielczych czy opisy tablic narzędziowych. W ofercie posiadamy także laminat grawerski z warstwą samoprzyleną, usprawniający późniejszą aplikację na podłoża.
TroLase Metallic ? zamiast metalowych tabliczek
Laminaty grawerskie z tej grupy bardzo wiernie imitują różne metale i dzięki temu są ekonomiczna alternatywą dla metalowych tabliczek. Dają się zdecydowanie szybciej i łatwiej obrabiać laserem niż metalowe, a i efekt końcowy jest znacznie lepszy dzięki wysokiemu kontrastowi, trudnemu do uzyskania przy grawerowaniu metali. Laminaty grawerskie z serii Metallic symulują metalowe powierzchnie gładkie lub szczotkowane. Są dostępne w 14 różnych wersjach koloru/wykończenia, w tym w 6 wersjach zewnętrznych (odpornych na UV).
Laminaty grawerskie z serii Reverse to bardzo pomysłowy sposób na szybkie i proste tworzenie wszelkiego rodzaju paneli sterujących, tabliczek podświetlanych lub wielokolorowych napisów i grafik. Cały trik polega na tym, że główna, gruba warstwa laminatu jest przeźroczysta. Cienka, nieprzeźroczysta warstwa znajduje się od spodu i jest dostępna w wielu kolorach. Grawerujemy tą cienką warstwę w odbiciu lustrzanym. Dzięki temu po odwróceniu laminatu na właściwą stronę dostajemy równą i gładką powierzchnię z przeźroczystymi elementami grawerowanymi gotowymi do podświetlenia. Można także spodnią warstwę pokolorować lakierem, farbą lub nawet specjalnymi pisakami aby uzyskać grawer w dowolnym kolorze lub wielu kolorach. Daje to ogromne możliwości tworzenia.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka naszych realizacji!

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem

Grawerowanie szkła

Grawerowanie szkła (szklanki, kufle, karafki, butelki, itp.)

Cięcie szkła laserem jest niestety niemożliwe. Ale możliwe jest grawerowanie szkła laserem i daje ono bardzo dobre efekty. Najpopularniejsze do grawerowania są szklane naczynia takie jak szklanki, kufle, karafki czy nawet butelki. Możemy jednak także grawerować półki szklane, lustra czy nawet szkło na tablice nagrobkowe. Nie każdy rodzaj szła nadaje się do grawerowania laserem. Paradoksalnie im gorszy rodzaj szkła i więcej ma zanieczyszczeń, tym ładniejszy wychodzi grawer. Dlatego wysokiej jakości szkło kryształowe nie najlepiej nadaje się do laserowego grawerowania. Grawerowany tekst lub grafika wychodzą słabo widoczne i nierównomiernie zmatowione.
Grawer na szkle kolorowym czy bezbarwnym?
Grawerowanie na szkle laserem to idealna metoda na tworzenie niepowtarzalnych i oryginalnych prezentów. Grawerowanie szkła laserem najlepiej sprawdza się na szkle kolorowym bo grawer wychodzi zazwyczaj biały. Dzięki dużemu kontrastowi jest on wtedy bardzo dobrze widoczny. Grawer na szkle bezbarwnym także wychodzi biały ale jeśli w naczyniu nie ma ciemnej zawartości to nie jest on tak dobrze widoczny jak przy szkle kolorowym. Efekt końcowy zależy jednak w pewnej mierze od rodzaju szkła i ilości mikro-zanieczyszczeń. Tych zanieczyszczeń nie widać gołym okiem, są to bardzo małe cząsteczki. Pod wpływem promienia lasera, który je błyskawicznie nagrzewa, wyparowują tworząc mikroeksplozję w szkle. W efekcie powstaje malutki krater, który jest matowy i najczęściej biały. Taki krater to jeden piksel grawerowanego tekstu lub grafiki. Jest on bardzo mały (<0.1 mm), gdyż nasz laser posiada dużą rozdzielczość. Dzięki temu wygrawerowana grafika lub tekst jest bardzo wyraźny, dokładny i ma ładne, równe krawędzie.
Technika ta idealnie nadaje się do tworzenia prezentów, gadżetów firmowych, upominków czy nawet seryjnych oznaczeń na butelkach, szklankach, kieliszkach, tip.Grawerowanie szkła laserem to wspaniały pomysł na oryginalne prezenty, upominki czy też gadżety firmowe. Szklanki z logo firmowym, karafka z dedykacją lub życzeniami, czy kufel z wierszykiem dla jubilata to tylko cześć możliwości. Nasz laser umożliwia także grawerowanie luster, więc możecie stworzyć niepowtarzalną ramkę, zdobienie czy nawet podświetlany wzór naokoło lustra. Tutaj wprawdzie ograniczeniem jest wielkość stołu naszego lasera (1000×700 mm) ale do małych dekoracyjnych luster nadaje się idealnie. Bardzo ciekawe efekty wychodzą także grawerując eleganckie, czarne lub kolorowe płyty szklane, które można wykorzystać jako tablice pamiątkowe, informacyjne czy nagrobkowe.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka naszych realizacji!

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem

Pieczątki, automaty, stemple

Pieczątki automatyczne, stemple, wymiana gum

Eleganckie i czytelne pieczątki są wciąż jednym z wyznaczników jakości oraz profesjonalnego wizerunku firmy. Nic więc dziwnego, że są one wciąż tak popularne, mimo że w większości przypadków nie wymagane prawem. Pieczęć firmowa wciąż dodaje pismom czy fakturom powagi oraz autentyczności, zwiększając tym samym zaufanie do firmy. Poza eleganckim i czytelnym projektem pieczęci ważne jest także aby była ona wygodna w użyciu oraz niezawodna, wszak używamy ich często nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Markowe pieczątki oraz automaty firmy Trodat, które oferujemy, bez problemu spełniają ten wymóg mając gwarancję co najmniej 100 000 odbić. Dla jeszcze bardziej wymagających mamy także serię profesjonalną do częstego używania, która wytrzymuje minimum 400 000 odbić.
Zaopatrujemy w pieczęcie i stemple wiele firm oraz instytucji w całej Polsce. Większość z tych klientów wraca do nas regularnie, co jest najlepszym dowodem na świetną jakość i atrakcyjną cenę. Dzięki współpracy z firmą Trodat ? światowym liderem w produkcji pieczątek ? oferujemy bardzo szeroki wybór różnych rodzajów: biurowe, firmowe, nagłówkowe, podpisowe, imienne, reklamowe, kieszonkowe, bankowe, księgowe, datowniki, ręczne, automatyczne, i wiele innych.
Dzięki zastosowaniu markowego plotera laserowego, specjalnego, stożkowego procesu grawerowania oraz profesjonalnej gumy odpornej na ścieranie gwarantujemy najwyższą jakość wykonania. Nasze pieczątki pracują lekko, precyzyjnie i odbijają się zawsze czytelnie z bardzo dużą ostrością. Zapraszamy.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka naszych realizacji!

 • Szybka realizacja
 • Duże stany magazynowe
 • Bardzo dobra jakość
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Zapraszamy do naszego biura, poznaj wycenę, szczegóły realizacji.

Zamów grawer, cięcie, usługę laserem